Wydział Nauk o Środowisku aktywnie promował kierunki kształcenia we współpracy z Radiem Olsztyn w ramach akcji #RObimy zamki z piasku

Pracownicy i studenci Wydziału Nauk o Środowisku wczoraj (1.08.2018r.) wzieli udział w olsztyńskiej akcji  #RObimy zamki na piasku, organizowanej przez Radio Olsztyn. Pomimo tego, że dla nas najważniejszy był sam udział w przedsięwzięciu udało nam się zająć zaszczytne drugie miejsce na podium Mistrzostw budowania zamków na piasku!

Dzięki współpracy przedstawicieli kierunków Inżynieria środowiska, Rybactwo oraz Turystyka i rekreacja wybudowany zamek był dostosowany do wymagań środowiskowych, posiadał zarybiony staw hodowlany, miejsce do uprawiania rekreacji oraz stał się atrakcją turystyczną.

Komisja oceniająca spośród 20 fantastycznych zamków doceniła rozmach naszego wydziału. Nagrodę odebraliśmy z rąk Prezesa Radia Olsztyn, Pana Leszka Sobańskiego. Wykonawcami budowli byli: prof. Jarosław Jaszczur-Nowicki, prof. Marcin Dębowski, dr inż. Mariusz Szmyt, mgr Joanna Bukowska oraz studentki Monika Piasecka, Anna Giżycka, Natalia Trzeciak. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas.

Materiał filmowy z wydarzenia

Jak widać zaangażowanie naszego Wydziału nie umknęło obiektywom reporterów Gazety Olsztyńskiej... choć może w nieco innym kontekście.