59. Olsztyńskie juwenalia za nami.

Kortowiada – najlepsze juwenalia w Polsce już po raz 59-ty odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

O godzinie 15 w środę, IV kortowiadowym biegiem przełajowym na dystansie ok. 6 km, studenci rozpoczęli swoje doroczne święto. Podczas juwenaliów nie zabrakło imprez o charakterze kulturalnym, sportowym, kulinarnym a zwłaszcza dobrej muzyki, która w wielu miejscach Olsztyńskiego kampusu rozbrzmiewała aż do niedzieli.

W środę odbył się również V integracyjny mecz koszykówki na wózkach a rozgrzewkę dla dalszych muzycznych doznań stanowił namiot Silent Party.

Szczególnie ważnym wydarzeniem była parada wydziałów – czwartkowy przemarsz studentów ulicami Olsztyna. Deszcz szczęśliwie zlitował się nad studentami kończąc padać tuż przed paradą. 
Studenci Wydziału Nauk o Środowisku podczas pochodu studentów szli na zaszczytnym – drugim miejscu w kolejności. Kolejność ta wynikała z różnorodnej rywalizacji prowadzonej w trakcie roku akademickiego.
Po wejściu do kortowa studenci naszego WNoŚ gromadnie stawili się pod budynkiem Wydziału by móc podzielić się radością z prowadzącymi zajęcia.

Tuż po paradzie odbyły się wybory Miss Wenus oraz impreza UWM in colors.
Tego dnia na plaży kortowskiej rdochodziły również rytmy szant i folku a w namiocie rozbrzmiewała muzyka Disco Polo.

Piątek i sobota to główne wydarzenia Olsztyńskich juwenaliów a więc legendarne koncerty na Górce Kortowskiej. Wystąpili między innymi: Krzysztof Krawczyk, Dżem, Brodka, Happysad czy Grzegorz Hyży.
Emocji muzycznych było jednak więcej zarówno w namiotach Hip-Hop oraz na scenie alternatywnej i w namiocie z muzyką klubową.
Nie zabrakło również innych wydarzeń jak Must be the DziekanBój wydziałów czy Bój akademików

Niedziela rozpoczęła się tradycyjnie od śniadania na plaży kortowskiej, by zakończyć się tradycyjnym meczem błotnym. W ramach Coolturalnego studenta wystąpił również Kabaret pod Wyrwigroszem.

Impreza jak zwykle była na wysokim poziomie zarówno w kwestii organizacji jak i zabawy.
Te i wiele wiięcej na temat imprezy dowiedzieć można się z oficjalnego profilu na FB lub ze strony internetowej
Jeżeli chcecie spróbować znaleźć się na oficjalnej galerii wszystkich wydarzeń 59. Kortowiady to zapraszamy TU.

A już za rok jubileuszowa 60-ta Kortowiada. Wszyscy zapewne już teraz czekają z utęsknieniem na kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów.