Belfer Roku 2016

Z wielką radością ogłaszamy, że Belfrem roku 2016 Wydziału Nauk o Środowisku został prof. dr hab. inż. Roman Kujawa, kierownik Katedry Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego.

Profesor uzyskał większość głosów studentów. Profesor Roman Kujawa jest specjalistą ds. akwakultury ryb słodkowodnych ze szczególnym uwzględnieniem reofilnych ryb karpiowatych. Prowadzi badania związane z rozrodem krajowych ryb słodkowodnych, podchowem larw ryb w różnych warunkach kontrolowanych (systemy RAS, baseny, sadze jeziorowe). Zajmuje się również wpływem niekorzystnych warunków środowiska na przeżywalność embrionów oraz larw ryb słodkowodnych. Analizuje zachowania rozrodcze gatunków naturowych, zagrożonych wyginięciem. Jego wielką pasją są fotografika, ptaki, akwarystyka oraz nurkowanie. Profesor posiada obszerną wiedzę z tych dziedzin, którą chętnie przekazuje na zajęciach dydaktycznych ze studentami różnych kierunków naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy. Pracownicy i Studenci WNoŚ