Kolejny sukces młodego pracownika Wydziału Nauk o Środowisku

Jednym z laureatów konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2016 roku został mgr inż. Artur Mielcarek, doktorant w Katedrze Inżynierii Środowiska Wydziału Nauk o Środowisku. Celem programu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.

Fot. 1.  Artur Mielcarek, laureat konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2016 roku

W konkursie oceniana jest przede wszystkim jakość i oryginalność dotychczasowego dorobku naukowego kandydata oraz jego najważniejsze osiągnięcie badawcze. Artur Mielcarek prowadzi badania nad procesami biologicznego wspomagania usuwania azotu i fosforu w sekwencyjnych reaktorach porcjowych pod kierunkiem prof. Wojciecha Janczukowicza. Stypendium START nie jest jedynym wyróżnieniem jakie otrzymał doktorant. Artur Mielcarek uzyskał wcześniej stypendium Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz jest laureatem finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki konkursu Preludium.Warto dodać, że mgr inż. Artur Mielcarek jest kolejnym pracownikiem Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie, który został wyróżniony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Żaden inny wydział olsztyńskiej uczelni nie może pochwalić się tak licznymi wyróżnieniami młodych pracowników. Na jedenastu pracowników wyróżnionych stypendium START aż siedmiu pochodziło z Wydziału Nauk o Środowisku.