Ks. prof. dr. hab. Cyprian Rogowski, prof. zw. na wykładach w Niemczech

Wydział Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podpisał w bieżącym semestrze kilkuletnią umowę z Uniwersytetem w Vechcie. W ramach tej umowy zarówno studenci i pracownicy naukowi mają sposobność uczestniczyć w Programie Erasmus.

Ks. prof. dr hab. Cyprian Rogowski, współpracując od wielu lat z uczelnią w Vechcie, skorzystał z zaproszenia władz uczelni i przeprowadził w dniach 5-10.12.2015 wykłady na temat: Turystyka i sakroturystyka w kontekście globalizacji. Problematyka wykładu związana z sakroturystyką dotyczyła między innymi tego, iż w ramach dynamicznie rozwijającego się ruchu turystycznego w świecie, przyczynia się ona do integracji interkulturowej, a nawet transkulturowej.

W wykładach uczestniczyli studenci czterech oddzielnych grup liczących  ca. 30 osób każda. Promocja regionu Warmii i Mazur wzbudziła zainteresowanie słuchaczy i na początku nowego roku kalendarzowego 2016 na Wydział Nauk o Środowisku UWM przyjedzie grupa studentów z prof. Egonem Spiegelem.

Ks. prof. dr. hab. Cyprian  Rogowski, prof. zw.;
Katedra Turystyki, Rekreacji i Ekologii

Zdjęcia:

Wykłady Ks. prof. dr hab. Cypriana Rogowskiego pt. „Turystyka i sakroturystyka w kontekście globalizacji " Uniwersytet w Vechcie w dniach 5-10.12.2015 r. (autor: C. Rogowski)