Leaving the Ivory Tower

Zapraszamy do wzięcia udziału w prestiżowej: 8th Eastern European Young Water Professionals Conference, organizowanej przez IWA - The International Water Association przy współudziale Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 maja 2016 r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Międzynarodowa organizacja IWA reprezentowana przez grupę YWP (Young Water Professionals) planuje już VIII Międzynarodową Konferencję pt. „Leaving the Ivory Tower - Bridging the Gap between Academia, Industry, Services and Public Sector" skierowaną głównie dla młodych naukowców i specjalistów z branży. W ciągu ostatnich lat konferencje IWA YWP zorganizowane zostały m in.: w Mińsku - 2009 r., Moskwie - 2010 r., Almaty - 2011 r., Sankt Petersburgu - 2012 r., Kijowie - 2013 r., Stambule - 2014 r. i wzięło w nich udział blisko 1000 uczestników z 55 krajów świata. W tym roku konferencja odbyła się w Belgradzie (Serbia), natomiast w 2016 r. zaplanowana jest w Gdańsku.

Od lat temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszy idea poszerzenia współpracy o jak największą liczbę partnerów z całego świata, a przede wszystkim rejonu Wschodniej i Centralnej Europy. Ze względu na swój międzynarodowy charakter i  reprezentowany dotychczas wysoki poziom naukowy udział w planowanej konferencji przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej   http://iwa-ywp.eu/