STRONA ARCHIWALNA

Od 1.01.2020 roku jesteśmy Wydziałem Geoinżynierii !!!

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny szansą dla studentów z pomysłem na Startup

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny łączy naukę, technologię i biznes w jednym miejscu. Wysoki standard techniczny infrastruktury, dostęp do szerokiej gamy sal seminaryjnych i konferencyjnych, nowoczesnej aparatury badawczej, oraz bliskiej lokalizacji z komunikacją publiczną stwarza atrakcyjne i przyjazne warunki do sytuowania firm technologicznych. Park oferuje swoje zasoby nowym przedsiębiorstwom i instytucjom B+R, ale również wynalazcom i osobom pragnącym komercjalizować nowe technologie. Jeśli myślisz o założeniu własnego Startupu, to oferta OPNT jest przygotowana właśnie dla ciebie.



Fot. 1. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny jest położony na terenie ukazującym przyrodnicze piękno (źródło: OPNT).

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny łączy naukę, technologię i biznes w jednym miejscu. OPNT tworzy 6 obiektów, wśród nich inkubator przedsiębiorczości, dwa obiekty laboratoryjne (Centrum Transferu Technologii; CTT) z wyposażeniem podstawowym i specjalistycznym, dwa obiekty dla przedsiębiorstw o utrwalonej pozycji na rynku oraz budynek biurowo-konferencyjny, w którym zlokalizowane są także instytucje otoczenia biznesu; obecnie w Parku działa 60 firm. Całkowita powierzchnia obiektów liczy 13 700 m2 a teren obejmuje powierzchnię ok. 15 ha położonych nad Jeziorem Skanda, w sąsiedztwie fabryki Michelin. Wysoki standard techniczny infrastruktury kubaturowej, dostęp do szerokiej gamy sal seminaryjnych i konferencyjnych, najnowszych urządzeń i sprzętu AV, nowoczesnej aparatury badawczej w obszarze biotechnologii, geodezji satelitarnej, jonosondy oraz lokalizacji bliskiej centrum miasta z komunikacją publiczną stwarza atrakcyjne i przyjazne warunki do sytuowania firm technologicznych. OPNT jest jednostka budżetową Gminy Olsztyn.



Fot. 2. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny z lotu ptaka (źródło: OPNT).

Na podkreślenie zasługuje szeroka oferta specjalistycznego wsparcia pracowników firm, studentów i absolwentów szkół wyższych w procesie transferu wyników badań i technologii do biznesu, w obszarach badań biologicznych, w tym biotechnologii, chemicznych, medycznych (Bio-Chem-Med), a także geodezyjnych (Geo). OPNT oferuje je wynalazcom, osobom i zespołom chcącym założyć innowacyjną firmę w wymienionych obszarach, nowym i młodym przedsiębiorstwom działającym na rynku, a także instytucjom B+R chcącym komercjalizować wyniki prac naukowych i nowe technologie.

Fot. 3. Pomieszczenia laboratoryjne (źródło: OPNT).

Fot. 4. Aparatura badawcza (źródło: OPNT).

Właśnie z myślą o osobach planujących założenie własnej działalności gospodarczej (m. in. studentach i absolwentach szkół wyższych) powstał tutaj Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii. Rada Naukowa OPN-T, której pracą mam przyjemność kierować, opiniuje wnioski firm aplikujących a także odgrywa ważną rolę w kreowaniu powiązań między nauką a biznesem. Jeśli myślisz o założeniu własnego Startupu znajdziesz tu nowoczesne i przyjazne otoczenie, bogato wyposażone laboratoria, umożliwiające rozwój innowacyjnych produktów i biotechnologii, a także wsparcie w nawiązaniu kontaktów z naukowcami.

Więcej informacji pod adresem: http://opnt.olsztyn.pl/,https://www.youtube.com/watch?v=KrqliN03PKY, https://www.facebook.com/OlsztynskiParkNaukowoTechnologiczny/

Prof. dr hab. Paweł Brzuzan

Katedra Biotechnologii w Ochronie Środowiska