Podsumowanie XIII-tych zawodów wędkarskich o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku.

W ubiegłym tygodniu na stronie Naszego radia UWM FM mogliście Państwo posłuchać wywiadu dotyczącego podsumowania zawodów. Dziś kilka słów w formie „fotograficzno – opisowej".

Pył po deszczowych szaleństwach Kortowiady nieco już opadł a studencka brać powoli wraca do rzeczywistości. Jednak Juwenaliowe atrakcje to nie jedyne, majowe, godne uwagi wydarzenia na UWM w Olsztynie. Tuż przed studenckimi szaleństwami Żakinady, w sobotę 11 maja 2019 roku, nad jeziorem Kortowskim w Olsztynie spotkali się wędkarscy herosi aby walczyć o palmę pierwszeństwa w XIII Mistrzostwach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wędkarstwie spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku. Organizatorami zawodów byli Studenckie Koło Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „FARIO”, Samorząd Studencki oraz Wydział Nauk o Środowisku. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwali sędziowie – student kierunku Rybactwo, Pan Norbert Bockenheimer oraz student Wydziału Nauk Społecznych Pan Maciej Kopyłek. Nad całością zmagań czuwał natomiast opiekun Koła „FARIO” dr inż. Mariusz Szmyt.

Przygotowania

Tuż przed godziną 4 rano na Przystani Kortowskiej spotkało się 12 uczestników zawodów – aktualni studenci oraz absolwenci w tym 2 zawodniczki. Po otwarciu zawodów i losowaniu stanowisk nastąpiło… no właśnie, szukanie dodatkowych ubrań i schronienia przed wiatrem. Niestety pogoda w tym roku nie specjalnie współpracowała z uczestnikami zawodów. A mogło być tak pięknie, bo wszyscy uczestnicy mieli w pamięci poprzedni rok i słowa podsumowania gdzie pisaliśmy, że tu cytat „Pogoda dopisywała a była wręcz jak na zamówienie. Słonecznie, ciepło i niemal bezwietrznie czyli raj dla wędkarzy”. No cóż obrót o 180 stopni… ale daliśmy radę… przecież wędkarz twardym jest zawodnikiem :)

Łowienie

Po dwóch turach zmagań, niestety w chłodzie, wietrze i niemal na całkowitym bezrybiu, czas rywalizacji dobiegł do końca. Ilościowo nie było specjalnie czym się chwalić, tym bardziej wielkościowo, więc zrezygnowaliśmy z konkurencji „Największa ryba zawodów”

Puchary

Po zakończeniu zmagań, tradycyjnie, chwilę po 13 nad brzegiem łowiska przy ulicy Słonecznej w Kortowie, Pani Dziekan Wydziału Nauk o Środowisku dr hab. inż. Ewa Paturej, prof. UWM oraz opiekun koła Pan dr inż. Mariusz Szmyt uroczyście ogłosili wyniki i wręczyli nagrody najlepszym tego dnia wędkarzom oraz wędkarkom.

Zwycięzca

Medaliści

Zwycięzcą XIII-tych Mistrzostw Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wędkarstwie spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku został Pan Jędrzej Jaczewski, student II stopnia, Kierunku Rybactwo. Srebro wywalczył Pan Filip Pasturczak – absolwent Rybactwa, a na trzecim stopniu podium zameldował się Pan Piotr Michalski – również Nasz były student.

Grupowe zdjęcie na koniec zawodów

Najlepsi studenci tegorocznych zawodów, w terminie 05 – 07 lipca tego roku będą rywalizować w Słupsku w Akademickich Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spławikowym.
Kończąc zapraszamy już teraz na XIV Mistrzostwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wędkarstwie spławikowym o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku.
Do zobaczenia za rok…