Profesor Krzemieniewski Osobowością Roku 2015

Kapituła Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu uhonorowała tytułem Osobowość Roku Warmii i Mazur prof. dra hab. inż. Mirosława Krzemieniewskiego, Dziekana Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie. Tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur” przyznaje Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu. Wyróżnienia przyznawane są osobom spoza biznesu, które wyróżniły się w zakresie kultury, nauki i działalności społecznej na rzecz rozwoju oraz promowania naszego regionu. Prof. Mirosław Krzemieniewski został wyróżniony w kategorii nauka.

Statuetka tak zwanego "oscara biznesu" została przyznana prof. dr hab. inż. Krzemieniewskiemu za wybitne osiągnięcia w zakresie nauk technicznych ze szczególnym uwzględnieniem zasług w rozwoju nowoczesnych technologii oczyszczania ścieków i przeróbki osadów ściekowych a także za autorstwo wielu patentów i projektów w dziedzinie wykorzystania energii z biomasy roślin wodnych. Podkreślona została także rola prof. dra hab. inż. Krzemieniewskiego w działaniach promocyjnych na rzecz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody odbyła się 12 marca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie. Galę uświetnił występ uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Grupy estradowej Flame, Katarzyny Stockiej oraz Sary Szymczak z zespołem MABS.
W kategorii innowacje, tytuł Osobowości Roku Warmii i Mazur został przyznany Jolancie Okuniewskiej, zaś w zakresie kultury został wyróżniony Włodzimierz Kowalewski. Osobowością Roku w dziedzinie sportu został Krzysztof Hołowczyc natomiast w kategorii samorządy Osobowością Roku został dr inż. Piotr Grzymowicz.