SPOTKANIE WIGILIJNE Koła „FARIO”

Tradycją stał się już fakt, iż co roku, tuż przed Świąteczno – Noworoczną przerwą w zajęciach, studenci Rybactwa spotykają się wigilijnie, aby przyjaznym akcentem zwieńczyć wydający ostatnie tchnienia rok.

W dniu 19 grudnia 2018 roku odbyła się wigilia Studenckiego Koła Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „FARIO”. Przy wspólnym stole spotkali się studenci rybactwa, Pani Prodziekan dr hab. inż. Urszula Filipkowska, prof. UWM oraz opiekun koła Pan dr inż. Mariusz Szmyt. Wieczerzę rozpoczęliśmy wspólnym  przełamaniem się opłatkiem. Padało wiele życzeń, a także życzliwych słów, które będą nas mobilizować do większej aktywności w przyszłym 2019 roku.
   

Członkowie Koła Swoim zaangażowaniem, życiową pasją i sercem odwzorowali „domową” wigilię. Na stole zagościły tradycyjne potrawy od barszczu z uszkami począwszy na tajemniczych zielonych pierogach skończywszy, które były do tego nie lada zagadką dla degustatorów. Nie zabrakło również krokietów, makaronu z makiem oraz innych smakowitych przekąsek. Będąc na rybackiej wigilii, nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej ryby. Zakręcił się m.in. śledź w śmietanie, choć to nie on był gwiazdą wieczoru. Furorę zrobił wędzony jesiotr, którego woń unosiła się w tle, a do tego fantastycznie zdobił stół i cieszył podniebienia wyrafinowanym smakiem.

Członkowie Studenckiego Koła Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „FARIO” pragną Państwu, pracownikom oraz studentom Wydziału Nauk o Środowisku, złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  Aby w tej  przerwie świątecznej panowała radość, a czas płynął jak najwolniej. Wesołych Świąt!