Starania o Horyzont 2020 podjęte

27 listopada bieżącego roku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Innovative municipal waste water purification and environmentally-friendly disposal of sewage sludge" TÁMOP-4.2.2.D-15/1/KONV-2015-0014 PROJECT. Celem projektu, trwającego od sierpnia do grudnia 2015, było utworzenie międzynarodowego zespołu badawczego, który będzie wspólnie aplikował o finansowanie badań w oparciu o Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont 2020. Gospodarzem spotkania był prof. László Simon z węgierskiego College of Nyíregyháza. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni naukowcy reprezentujący Rumunię, Czechy, Chorwację, Austrię, Szwecję, Ukrainę i Polskę.

Ustalono, że pierwszym krokiem w walce o finansowanie będzie złożenie projektu o mobilności, który spowoduje, że przyszli współpracownicy lepiej się poznają. W roku 2017 zostanie natomiast złożony wniosek o finansowanie badań w ramach Horyzontu2020. W projektach tych Wydział Nauk o Środowisku reprezentować będzie dr inż. hab. Monika Harnisz.

Monika Harnisz, Katedra Mikrobiologii Środowiskowej