Wizyta w Tarnopolu – Ukraina

Na zaproszenie Mera miasta Tarnopol – Sergija Nadał  i jego zastępcy Leonida Byciury pracownicy Wydziału Nauk o Środowisku w osobach: dr hab. inż. Ewa Paturej, prof. UWM,  dr hab. inż. Andrzej Skrzypczak, prof. UWM oraz dr hab. Jarosław Jaszczur-Nowicki, prof. UWM uczestniczyli w dniach 23-25.08.2016 w posiedzeniu Rady Miasta. Na zaproszenie władz miasta, w posiedzeniu także brali udział pracownicy miejscowych uniwersytetów oraz członkowie lokalnych organizacji wędkarskich i ekologicznych.

Wyjazd jest kontynuacją współpracy, która została zapoczątkowana w maju br. wizytą delegacji Tarnopilskiej Rady Miasta i przedstawicieli środowiska akademickiego w naszym mieście i Uniwersytecie.

Spotkanie było poświęcone szeroko pojętej ochronie jeziora Tarnopolskiego (zbiornik leżący w centrum miasta), w tym problemów związanych z gospodarką rybacką i turystycznym zagospodarowaniem linii brzegowej jeziora oraz możliwością uprawiania sportów wodnych.

Dr hab. inż. Ewa Paturej, prof. UWM