Wyjątkowi goście Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska

Fundacja im. George`a i Marii Dietrichów, której prezesem jest Pani Elwira Bleher-Dietrich, kontynuuje charytatywną działalność i współpracę polsko-niemiecką w zakresie edukacji. W ramach swoich działań Fundacja już od 8 lat wspiera finansowo studentów II stopnia anglojęzycznej specjalności inżynieria procesowa, biotechnologia i ochrona środowiska realizowanej na Wydziale Nauk o Środowisku we współpracy z Wydziałem Mechaniki i Inżynierii Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Offenburgu.

Dnia 8 grudnia 2016 roku gośćmi Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska Wydziału Nauk o Środowisku były władze Fundacji im. George`a i Marii Dietrichów. Wraz z Panią Elwirą Dietrich-Bleher przyjechało ośmioro członków zarządu Fundacji. Władze Uczelni reprezentował Pan prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, natomiast władze Wydziału Pani prodziekan ds. kształcenia dr hab. inż. Urszula Filipkowska, prof. UWM. Na spotkaniu obecni byli również kierownik Katedry wraz z zespołem nauczycieli akademickich biorących udział w międzynarodowym programie kształcenia, goście z Katedry Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie oraz goście z Wydziału Nauk o Żywności UWM w Olsztynie, a więc grono osób ściśle zaangażowane we współpracę z Fundacją.

Na spotkaniu omówiono dotychczasową współpracę oraz nakreślono dalsze kierunki rozwoju. Podkreślano rolę bezpośrednich kontaktów umożliwiających prezentację osiągnięć oraz dyskusję problemów, jakie pojawiają się w ciągu wieloletniego współdziałania. Podczas spotkania wymieniono mikołajkowe prezenty oraz życzenia świąteczne i noworoczne.

Współpraca między katedrą Biotechnologii w Ochronie Środowiska a Fundacją im. George`a i Marii Dietrichów jest stabilna i owocna. Podczas dzisiejszego spotkania omówiono szereg perspektywicznych działań mających zapewnić rozwój specjalności międzynarodowych na UWM w Olsztynie oraz poszerzyć wiedzę studiujących o niemieckim języku i niemieckiej kulturze, co zwiększy ich atrakcyjność na europejskim rynku pracy - podsumowała prof. dr hab.Irena Wojnowska-Baryła, kierownik Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska.

Dziękujemy Fundacji za świąteczne prezenty i wsparcie idei kształcenia międzynarodowego realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Offenburgu.

Irena Wojnowska-Baryła, Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska