Wykład prof. dr. hab. Egona Spiegela z Uniwersytetu w Vechcie/Niemcy

W dniach 10-13 stycznia 2016r na Wydziale Nauk o Środowisku gościła grupa studentów z Uniwersytetu w Vechcie, w tym jeden z Chin, której przewodniczył prof. Egon Spiegel. Jest to rezultat podpisanej umowy między UWM w Olsztynie i Uniwersytetem w Vechcie. Studenci niemieccy wzięli między innymi udział w wykładzie prof. Spiegela dla studentów naszego wydziału na kierunku turystyka i rekreacja, w ramach przedmiotu Dziedzictwo Kulturowe, który w bieżącym semestrze prowadził ks. prof. dr hab. Cyprian Rogowski, prof. zw. Wykład poprzedziło wystąpienie Pani dr hab. Ewy Paturej, prof. UWM, Prodziekan do Spraw Kształcenia Wydziału Nauk o Środowisku, w którym witając Gości z Niemiec zwróciła szczególną uwagę na wartość współpracy naukowej, wynikającej z podpisanych umów międzynarodowych.

Wykład zatytułowany Shaping life and word on the horizon of globalization (Kształtowanie rzeczywistości w ramach procesów globalizacji), prof. Spiegel wygłosił w języku niemieckim, a tłumaczył go ks. prof. Cyprian Rogowski. Prof. Spiegel wziął również udział w trzech grupach ćwiczeniowych u ks. prof. Cypriana Rogowskiego i w ramach tej samej problematyki nawiązał  ze studentami dyskusję w języku angielskim wokół tematyki upowszechniania idei kultury pokoju w świecie. Podkreślił, że kwestia ta powinna być przedmiotem pogłębionych badań w kontekście rozwijającego się dynamicznie ruchu turystycznego. Przy tej okazji  pan profesor zaprosił naszych studentów do Vechty i zachęcił ich do realizacji Programu Erasmus i podpisanej umowy bilateralnej między naszymi uczelniami.

Ks. prof. dr hab. Cyprian Rogowski, prof. zw.