Zacznij studia na kierunku Inżynieria Środowiska !

Zacznij studia na kierunku Inżynieria Środowiska!
Maturzysto!!!  Zacznij na poważnie myśleć o swojej przyszłości!  Aby uniknąć biedy i żyć na odpowiednim poziomie musisz skończyć studia i znaleźć dobrą pracę. W najbliższym czasie musisz podjąć jedną z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. Chodzi oczywiście o wybór kierunku studiów. Jak już zapewne dobrze wiesz, dziś już nie wystarczy „jakikolwiek papier ukończenia jakiejś uczelni” aby zdobyć dobrą pracę. Obecnie liczą się kompetencje. Musisz przygotować się do pracy w zawodzie, na który jest zapotrzebowanie na rynku pracy. W dodatku praca powinna zapewniać Tobie satysfakcję i pieniądze, gwarantujące wysoki status społeczny. Proponujemy Ci studia na kierunku Inżynieria Środowiska na UWM w Olsztynie.Czym jest Inżynieria Środowiska?
Najprościej ujmując jest to nauka zajmująca się przedsięwzięciami inżynieryjnymi związanymi ze środowiskiem. Obejmuje m.in. takie zagadnienia i kierunki badań jak: budownictwo, instalacje wodno-kanalizacyjne, ogrzewnictwo, chłodnictwo, klimatyzacja, gazownictwo, energetyka, melioracje,  zaopatrzenie w wodę, kanalizacja, oczyszczanie ścieków, usuwanie i zagospodarowanie odpadów, utrzymanie zieleni i czystości w miastach i ochrona powietrza.

Dlaczego studiować akurat Inżynierię Środowiska?
W Polsce po prostu brakuje specjalistów z zakresu inżynierii środowiska. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę jest tak duże, że często musimy korzystać z usług inżynierów zza granicy. Absolwenci kierunku Inżynieria Środowiska nie narzekają i nie będą narzekać na bezrobocie. Dla absolwenta Inżynierii Środowiska praca w zawodzie wiąże się oczywiście z atrakcyjnymi zarobkami. Absolwenci kierunku Inżynieria Środowiska stanowią elitę społeczeństwa. Widzieliście kiedyś biednego inżyniera? Ja też nie!Dlaczego Inżynieria Środowiska na UWM w Olsztynie?
To co nas wyróżnia na tle innych uczelni to jakość nauczania. Inżynieria Środowiska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie znajduje się w polskiej czołówce. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sam:
http://www.perspektywy.pl/RSW2016/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-techniczne/inzynieria-srodowiska

Oczywiście, studia na naszym kierunku nie należą do najłatwiejszych. Chcemy mieć pewność, że osoby kończące nasz kierunek zasługują na uzyskany tytuł zawodowy. Jednak wysoki poziom nauczania wiąże się nie tylko z dużymi wymaganiami wobec studenta lecz także wobec pracowników. Każdemu studentowi przysługuje prawo do konsultacji w ramach których prowadzący zajęcia wyjaśniają rzeczy z którymi student ma problem. „Nigdy nie odmawiamy pomocy i nigdy jej nie limitujemy”. Nie idź na łatwiznę!  Dasz sobie radę! Wystarczy chcieć !Przyjęty przez uczelnię program nauczania daje naszym absolwentom przewagę na rynku pracy. W pewnym sensie można powiedzieć, że osoby po naszym kierunku są „wszechstronnie wykształcone”.Zdobyte podczas studiów doświadczenie i kompetencje sprawiają, że nasi absolwenci są wręcz rozchwytywani. Walka o dobrego pracownika jest na tyle duża, że niektóre firmy „wykradają nam studentów”. Innymi słowy część naszych studentów znajduje pracę w zawodzie jeszcze przed ukończeniem studiów. Oczywiście jesteśmy dumni z takich studentów i w razie potrzeby organizujemy dla nich indywidualny tok nauczania. Dla osób, które pracują i posiadają już tytuł inżyniera, oferujemy magisterskie studia zaoczne. Tytuł magistra zapewni Ci szybszy awans. Nasze starania owocują wdzięcznością absolwentów. Nikt po ukończeniu naszego kierunku nie powiedział, „że żałuje”.Gdzie znajdują pracę nasi absolwenci?
Najczęściej są to firmy specjalizujące się w projektowaniu i budowaniu sieci: kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych, energetycznych czy wentylacyjnych a także w firmach zajmujących się dostawą energii, wody lub gazu. Niektórzy znaleźli pracę w administracji i samorządach terytorialnych, organizacjach związanych z inżynierią środowiska lub w placówkach naukowo-badawczych. Część z nich pracuje na stanowisku dyrektora jednego z działów w MPWiK, RZGW lub kierownika oczyszczalni ścieków, składowisk odpadów czy też stacji uzdatniania wody. Zarobki wahają się od 4000 zł do 10000 zł na rękę. Jest także cała grupa osób, które postanowiły założyć własną profesjonalną firmę związaną z inżynierią środowiska! Tutaj zarobki są jeszcze wyższe. Patrząc na osiągnięcia naszych absolwentów, ich pozycję społeczną a także szeroko rozumiane szczęście, nasuwa nam się jedna myśl – „W chwili wyboru kierunku studiów podjęli właściwą decyzję”.