OCHRONA ŚRODOWISKA
KATEDRA TURYSTYKI, REKREACJI I EKOLOGII
Zasady wyboru promotora pracy dyplomowej
na kierunku ochrona środowiska
§1
Prowadzenie prac dyplomowych
1.Zapisy dyplomowe odbywają się w semestrze poprzedzającym rozpoczęcie zajęć z przedmiotu „seminarium dyplomowe”.
2.Student przy wyborze promotora pracy dyplomowej powinien kierować się tematyką prac oferowanych przez Katedrę.
3.Tematy prac dyplomowych zatwierdzane są przez kierunkowy Zespół ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia.
§2
Wybór opiekuna naukowego pracy dyplomowej
1.Kierownik Katedry podejmuje decyzję o limicie dyplomantów dla poszczególnych pracowników Katedry uprawnionych do prowadzenia prac dyplomowych biorąc pod uwagę:
- kompetencje potencjalnego promotora
- obciążenie dydaktyczne, naukowe i organizacyjne pracowników Katedrze
- zaplanowane/prowadzone w danym okresie prace badawcze przez potencjalnych opiekunów
- zaplanowane przerwy w pracy/zmiany miejsca wykonywania pracy (np. planowane urlopy zdrowotne/naukowe, staże badawcze i inne)
- w przypadku prac dyplomowych zawierających część badawczą/praktyczną Kierownik Katedry bierze pod uwagę harmonogram użytkowania obiegów/urządzeń w ramach innych podjętych już zobowiązań (projekty badawcze, prace habilitacyjne, doktorskie, badania statutowe itd.) pracowników KTRiE. W/w harmonogram jest nadrzędny w stosunku do prac dyplomowych.
2. Studenci, którzy w ramach procedury wydziałowej zostali zakwalifikowani do grupy dyplomantów realizujących pracę inżynierską/magisterską składają w sekretariacie Katedry Turystyki , Rekreacji i Ekologii deklarację dotyczącą preferencji w zakresie wyboru promotora pracy.
3. Na podstawie średniej z ocen – wyliczonej według zasad wynikających z procedury wydziałowej - sporządzane są listy rankingowe studentów zainteresowanych wyborem poszczególnych promotorów prac.
4. Student wybiera dwa nazwiska z listy promotorów: preferowanego i dodatkowego.
5. O zapisie do danego promotora decyduje złożona deklaracja, kolejność na liście rankingowej oraz limit dyplomantów.
6. W przypadku, wyczerpania miejsc u preferowanego promotora, student zostaje zapisany do wskazanego przez siebie drugiego promotora.
7. Nauczyciel akademicki, w porozumieniu ze studentem, wyraża zgodę na przyjęcie funkcji promotora podpisując formularz przyjęcia dyplomanta w 2 egzemplarzach.
8. Promotor pracy przekazuje podpisane formularze przyjęcia dyplomanta do Sekretariatu Katedry.
9.W przypadku studentów, którzy nie wybrali promotora pracy, decyzję podejmuje kierownik Katedry.
§3
Zmiana promotora pracy dyplomowej
1.W uzasadnionych przypadkach, student na swój pisemny wniosek, zawierający zgodę dotychczasowego promotora, ma prawo dokonać zmiany promotora pracy.
2.Nowy promotor potwierdza przyjęcie studenta podpisując formularz przyjęcia dyplomanta
3.Student powtarzający semestr/rok, reaktywowany lub przyjęty na ostatni rok studiów zostaje przypisany do grupy dyplomantów dotychczasowego promotora lub ma wyznaczonego przez dziekana nowego promotora.
TURYSTYKA I REKREACJA
KATEDRA TURYSTYKI, REKREACJI I EKOLOGII
Zasady wyboru promotora pracy dyplomowej
na kierunku turystyka i rekreacja
§1
Prowadzenie prac dyplomowych
1. Wybór promotora pracy dyplomowej na kierunku turystyka i rekreacja odbywa się w semestrze poprzedzającym rozpoczęcie zajęć z przedmiotu „seminarium dyplomowe”.
2. Student przy wyborze promotora pracy dyplomowej powinien kierować się proponowaną przez niego tematyką.
3. Tematy prac dyplomowych zatwierdzane są przez kierunkowy Zespół ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia.
4. Dziedzina nauki i/lub dorobek naukowy promotora pracy dyplomowej powinien być zgodny z kierunkiem turystyka i rekreacja, zaś kandydaci do prowadzenia prac dyplomowych muszą uzyskać pozytywną opinię kierunkowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia.
5. Kandydatami na promotorów prac dyplomowych na kierunku turystyka i rekreacja, mogą zostać wyłącznie nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia na tym kierunku.
6.Seminaria dyplomowe prowadzą samodzielni pracownicy WNoŚ, którzy posiadają dorobek naukowy w dziedzinie i dyscyplinie związanej z kierunkiem lub dziedzinie pokrewnej.
§2
Wybór promotora pracy dyplomowej
1.Kierownik Katedry po zasięgnięciu opinii kierunkowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia, wyznacza koordynatorów grup seminaryjnych i podaje listę promotorów oraz tematykę prac dyplomowych.
2. Kierownik Katedry podejmuje decyzję o limicie dyplomantów dla poszczególnych pracowników uprawnionych do prowadzenia prac dyplomowych, biorąc pod uwagę: kompetencje promotora, jego obciążenie dydaktyczne, naukowe i organizacyjne, a także zaplanowane urlopy zdrowotne/naukowe, staże badawcze i inne.
3. Na podstawie średniej z ocen, wyliczonej według zasad wynikających z procedury wydziałowej, Dziekanat sporządza listy rankingowe studentów. Na ich podstawie i w porozumieniu ze studentami, przydziela dyplomantów do Katedr lub grup seminaryjnych oraz wyznacza końcowy termin wyboru promotora i podpisania formularza przyjęcia dyplomanta.
4. Student dokonuje wyboru promotora pracy spośród nauczycieli akademickich zaproponowanych przez kierownika Katedry lub przypisanych do grupy seminaryjnej w terminach określonych przez Dziekanat.
5. Nauczyciel akademicki, w porozumieniu ze studentem, wyraża akceptację na przyjęcie funkcji promotora pracy dyplomowej podpisując formularz przyjęcia dyplomanta w 2 egzemplarzach.
6. Promotor pracy przekazuje podpisane formularze przyjęcia dyplomanta do Sekretariatu Katedry.
7. W przypadku studentów, którzy nie wybrali promotora pracy, decyzję podejmuje kierownik Katedry po uzgodnieniu z przyszłym promotorem.
§3
Zmiana promotora pracy dyplomowej
1. W uzasadnionych przypadkach, student na swój pisemny wniosek, zawierający zgodę dotychczasowego promotora, ma prawo dokonać zmiany promotora pracy.
2. Nowy promotor potwierdza przyjęcie studenta podpisując formularz przyjęcia dyplomanta
3. Student powtarzający semestr/rok, reaktywowany lub przyjęty na ostatni rok studiów zostaje przypisany do grupy dyplomantów dotychczasowego promotora lub ma wyznaczonego przez dziekana nowego promotora.