Studia podyplomowe RDW

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do studiowania na studiach podyplomowych: MONITORING WÓD POWIERZCHNIOWYCH WEDŁUG RAMOWEJ DYREKTYWY WODNEJ realizowanych na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie

Absolwenci studiów podyplomowych MONITORING WÓD POWIERZCHNIOWYCH WEDŁUG RAMOWEJ DYREKTYWY WODNEJ (RDW) mogą być zatrudniani jako specjaliści w zakresie gospodarowania i zarządzania zasobami wodnymi. Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, inżynierskich i licencjackich, pracujących (lub przygotowujących się do podjęcia pracy) w Inspektoratach Ochrony Środowiska (GIOŚ, WIOŚ), Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), Dyrekcjach Ochrony Środowiska (GDOŚ, RDOŚ), Zarządach Gospodarki Wodnej (KZGW, RZGW, ZMiUW), Funduszach Ochrony Środowiska (NFOŚiGW, WFOŚiGW), dla użytkowników obwodów rybackich, placówkach Państwowych Inspekcji Sanitarnych (PIS), administracji państwowej i samorządowej. Adresatem są również pracownicy organizacji pozarządowych i ekologicznych oraz struktur konsultingowych i doradczych, których działalność jest związana z wodami powierzchniowymi. Studia umożliwiają wykorzystanie bogatego systemu ewaluacji wód powierzchniowych w ocenach oddziaływania na środowisko, ekspertyzach hydrologicznych, ekofizjograficznych, przyrodniczych. Obejmują ocenę działań w kontekście celów środowiskowych jcw zgodnie z wymogami RDW. Przekazywana wiedza będzie zgodna z obowiązującym systemem prawnym.

Szczegóły na stronie: http://wnos.uwm.edu.pl/ksztalcenie/studia-podyplomowe oraz w załączonej ulotce

- z wyrazami szacunku

dr hab. inż. Ewa Paturej, prof. UWM.

Dziekan Wydziału Nauk o Środowisku

UWM w Olsztynie