Profil dydaktyczny

Pracownicy Katedry Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego zajęcia dydaktyczne realizują głównie na studiach I i II stopnia Rybactwa. Ponadto prowadzą ćwiczenia i wykłady na Turystyce i Rekreacji  (I i II stopniu), na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt, Wydziale Biologii i Biotechnologii, a także na studiach podyplomowych: Ichtiologia i Akwakultura. W ofercie dydaktycznej znajdują się  również przedmioty ogólnouczelniane (dla studentów kształcenia ogólnego w systemie modułowym UWM). Łącznie pracownicy naszej Katedry prowadzą zajęcia z ponad 30 przedmiotów.

Dopełnieniem działalności dydaktycznej jest opieka nad naukowym kołem Akwarystów „Labeo” (prof. R. Kujawa), prowadzenie licznych szkoleń  m.in. z zakresu rozrodu ryb, produkcji materiału zarybieniowego i dywersyfikacji produkcji w rybactwie.

Nasza kadra angażuje się też w przekazywanie dzieciom i młodszej młodzieżywiedzy o ichtiofaunie oraz ekosystemach wodnych  w ramach demonstracji i poprzez zabawę, podczas różnego rodzaju warsztatów czy pikników naukowych (np. w ramach Olsztyńskich Dni Nauki).